راهنمای نویسندگان

لازم است مقاله براساس اصول نگارشی و ویرایشی و ساختار مندرج در دستورالعمل مجله تنظیم گردد. رعایت نکردن دستورالعمل مجله سبب تأخیر در انتشار مقاله خواهد شد. در صورتی که مقالات ارسالی با دستورالعمل تعیین شده تطبیق نداشته باشد به نویسندگان بازگردانده می شود.

مقالات براساس موارد زیر بررسی می گردند:

1- با ارسال مقاله، نویسنده یا نویسندگان موافقت کرده‌اند که حق چاپ برای مقاله به انتشاردهنده انتقال پیدا کرده است.

2- مقاله با فرمت WORD ، به نشانی: quranicafarsi@gmail.com یا از طریق سامانه به آدرس www.quranicafa.hiis.ir ارسال شود.

3- مقاله ارسالی نباید قبلاً منتشر و یا برای بررسی به مجله دیگری ارسال شده باشد (نویسنده باید تعهد نماید که مقاله را قبلاً یا همزمان به مجله دیگری ارسال نکرده است).

4-فایل مقاله‌ی ارسالی باید در قالب اوپن آفیس، مایکروسافت ورد یا در صورت دسترسی در قالب آر تی اف (RTF) آماده شده باشد.

5-متن مقاله باید بر یک رویِ صفحه کاغذ استاندارد (30×21 سانتی‌متر) و با اندازۀ (سایز) ۱4 (پاورقی، پی نوشت­ها و منابع با اندازة 11) و قلم (فونت) B nazanin نگارش شود. در صورت لزوم از حروف ایتالیک استفاده و از آندرلاین استفاده نشود. (مگر در جایی که از آدرس اینترنتی استفاده شده باشد)؛ تصاویر، شکلها و جدولها باید در متن در جای مناسب قرار داده شود و در انتها نیاید.

7- «صفحه‌ی عنوان مقاله» که اطلاعات نویسنده در آنجا آمده است، باید به صورت جداگانه آماده شده باشد. متن مقاله نباید شامل اطلاعاتی درباره‌ی هویت نویسنده باشد.

8- هر مقاله همراه با منابع و یادداشت‌ها، نباید بیش از 8000 کلمه باشد. برای ارسال خلاصه‌ی کتاب، مقاله نباید بیشتر از 1800 کلمه باشد. از پژوهشگران دعوت می‌شود، خلاصه‌ی جدیدترین کتابها که در زمینه‌ی مطالعات قرآنی منتشر شده است را به مجله ارسال کنند.

9- چکیده‌ی مقاله نباید بیشتر از 250 کلمه باشد.

10- هر مقاله ای باید شامل چکیده، 5 تا 6 کلمه‌ی کلیدی، مقدمه، بدنه‌ی اصلی مقاله، نتیجه گیری و کتابنامه باشد.

11- کلید واژه‌ها باید تحت عنوان «کلمات کلیدی» و بعد از چکیده آمده باشند.

12ـ پی نوشت ها و منابع باید به حروف انگلیسی ترجمه حرف به حرف شوند. لطفا برای اطلاعات بیشتر در این باره به فایل ضمیمه شده مراجعه کنید.

13ـ بر اساس منشوری که درباره پژوهش در دانشگاه مالایا وجود دارد هر کار تحقیقاتی از جمله مقالات در برنامه (Turnitin) بارگذاری می شود تا در صد نقل قولهای گرفته شده از مراجع مشخص شود.

14-اسم ها و اصطلاحات غیر فارسی بعد از ترجمه‌ی اسم و اصطلاح به فارسی، در نشانه دربرگیر پرانتز () آورده شوند.

15- آیات قرآن با رسم‌الخط عربی نوشته و به دنبال آن ترجمه‌ی معتبر فارسی آورده شود. متن قرآن در نشانة دربرگیر ﴿ ﴾  قرار داده و به دنبال آن اسم سوره و شماره‌ی آیه درج شود. مانند: ﴿قل هو الله أحد﴾ (اخلاص، ۱)

16-پانوشت و منابع باید بر اساس شیوه APA قالب‌بندی شوند. ( نقل قول درون متنی مجاز نمی‌باشد). لطفا به لینک زیر برای راهنمای استفاده از شیوه APA مراجعه شود.  https://aut.ac.nz.libguides.com/APA7th/books.

ارجاع دهی پس از اتمام جمله و متن مورد نظر و در پاورقی به زبان انگلیسی (مطابق شیوه نامه موجود در بند 12) و به‌صورت ذیل ذکر می‌شود:
نام خانوادگی، نام. (سال چاپ). عنوان کتاب. (نوبت چاپ، شماره جلد) محل نشر، نام ناشر، شماره صفحه

Al-Bukhari ,muhammad Bin Ismail. (2001). Sahih al-bukhari. (7th ed, Vol 2) Misr: Dar Ihya al-Ulum, p. 450. 

17- فرم حق چاپ باید به صورت اسکن شده ، همراه با امضا به ایمیل یا وب سایت مجله فرستاده شود. این فرم را می توان از اینجا دانلود کرد.

18ـ شیوۀ کتابشناسی در منابع و مآخذ به زبان انگلیسی (مطابق شیوه نامه موجود در بند 12) و به‌صورت ذیل ذکر می‌شود:

  نام خانوادگی، نام. (تاریخ نشر) نام کتاب، (نوبت چاپ در صورت تعدد چاپ، شماره‌ی جلد)، اسم ناشر.

Al-Bukhari ,muhammad Bin Ismail. (2001). Sahih al-bukhari. (7th ed, Vol 2) Misr: Dar Ihya al-Ulum.  

ـ در صورت مشخص نبودن محل چاپ: «بی‌جا» (n.p) و در صورت مشخص نبودن ناشر: «بی‌نا» (n.p) و در صورت مشخص نبودن تاریخ چاپ: «بی‌تا» (n.d) قید شود.

ـ در صورت تکرار منبع، (همان) یا (همان‌جا) نوشته شود. مثال: سید قطب، الظلال، همان، ج2، ص12.

ـ ذکر سال وفات متوفی در منابع لازم نیست. به دنبال آوردن اسم متوفی برای اولین بار در متن ذکر گردد. مانند: وقد ذهب الإمام السیوطی (ت ۹۱۱هـ).

ـ مصادر و مراجع بر اساس ترتیب حروف الفبا و بدون اعتبار بخشیدن به واژگانی همچون (اب، ابن، امام، عبد و...) تنظیم گردد.

اطلاعیه‌ی حق چاپ

سلب مسئولیت

قرآنیکا تلاش دارد از صحت و دقت محتوای مقالات اطمینان حاصل کند. نظرات، بحث‌ها، دیدگاه‌ها و پیشنهادهایی که در مقالات این مجله بیان می شود ضرورتا انعکاس دهنده‌ی خط‌مشی رسمی قرآنیکا یا دیدگاه‌های هیأت تحریریه و انتشار دهندگان مجله نمی باشد. قرآنیکا و انتشاردهندگانش مسئولیتی در قبال هرگونه مجادله و مباحثه‌ای که ممکن است از انتشار مقالات حاصل شود، ندارد.

این مجله این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که براساس صلاح‌دید خود، شرایط و ضوابط انتشار مقاله را تغییر دهد.

حق چاپ

شرط انتشار مقاله فرستاده شده به مجله این است که این مقاله منتشر نشده یا برای انتشار در مجله‌ی دیگر پذیرفته نشده و یا همزمان برای انتشار به جای دیگری فرستاده نشده باشد. با ارسال مقاله، نویسنده یا نویسندگان موافقت کرده‌اند که حق چاپ برای مقاله به انتشاردهنده انتقال پیدا کرده است.

حق الزحمه چاپ

از نویسندگان مقالات، پس از تأیید نهایی مقاله جهت چاپ، مبلغ 5/000/000 ریال دریافت می­‌گردد.

نویسندگان می توانند مبلغ فوق را به شمار حساب 0109498356001 (بانک ملی) و شماره شبا IR710170000000109498356001 متعلق به معهد عالی جنوب و به نام سید محمد یوسف وخشوری، سید حسن صدیقی، علی رحیمی زاده واریز نموده و اصل فیش واریزی را از طریق سامانه یا ایمیل مجله ارسال نمایند.